Prisijungimo vardas - knygelės numeris

Pirmą kartą jungiantis prie sistemos slaptažodis sudarytas iš pirmų trijų gatvės raidžių, gatvės numerio ir buto numerio

Pvz. Ąžuolo g. 13 - 3 slaptažodis yra ąžu133

Pvz. Šv. Jokūbo g. 24A - 12 slaptažodis yra šv.24a12

Pvz. V. Kudirkos g. 31 slaptažodis yra v.k31

Ką reikėtų žinoti apie natūralų patalpų vėdinimą

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE NATŪRALŲ PATALPŲ VĖDINIMĄ

Natūralaus vėdinimo esmė ta, kad į namus patenkantis ir iš jų iškeliaujantis oras nėra varomas jokiomis papildomomis priemonėmis, o juda paklusdamas fizikos dėsniams. Šių veiksnių neįmanoma kontroliuoti, kita vertus, nereikia ir eikvoti energijos oro ištraukimui – jis tyliai ramiai pasišalina pats. Tačiau tam, kad efektyviai pasišalintų, jis turi į patalpas patekti.

Palyginti neseniai namai nebuvo sandarūs, o ir komforto reikalavimai buvo mažesni. Per nesandarius langus ir balkonų duris traukdavo lengvas skersvėjukas, kojos šaldavo, užtat namuose būdavo palyginti gaivu. Savaime cirkuliuojantis oras išnešdavo su savimi apie penktadalį visos namų šilumos, tačiau anais laikais, kai šilumos išlaidos pernelyg nebuvo skaičiuojamos, tai nedaug kam rūpėjo. Namus atnaujinus (modernizavus), kai menkiausi plyšeliai kruopščiai užpildomi sandarinimo putomis, užlipinami ir užtinkuojami, šviežiam orui nebeliko kelių patekti į namus. Taigi sutriko ir natūralus vėdinimas: kur kas mažiau oro patenka  į patalpas ir pasišalina, patalpose kaupiasi drėgmė ir dulkės, mažėja deguonies.

Žinoma, visada galima, kaip pataria gydytojai, atidaryti orlaidę, palikti mikroventiliaciją kai nėra orlaidės. Tačiau tyrimais įrodyta, kad kur kas efektyviau – vieną du kartus per dieną 5–10 minučių plačiai atidaryti langą. Įšilę patalpoje esančių daiktų paviršiai nespės atvėsti, pasikeis tik pats patalpos oras. Per natūralios traukos ventiliacijos kanalus  iš patalpų pasišalins anglies dvideginio prisotintas oras, o patalpos bus pripildytos deguonies prisotintu oru. Efektyviausiai natūralus vėdinimas veikia tada, kai užtikrinamas šviežio oro pritekėjimas ir orui niekas netrukdo pasklisti po patalpas, t. y. oro srauto kelias nuo įėjimo iki pasišalinimo taško kuo ilgesnis. Ką tai reiškia? Geriau išsivėdinsite atidarę ne virtuvės langą, o tą kambario langą, kuris toliausiai nuo ventiliacinės angos. Atidarius virtuvės langą, oras joje pasikeis ir per vėdinimo angą išeis lauk, o likusios patalpos liks nevėdintos. Atidarius langą kambaryje, oras pasikeis jame, taip pat ir virtuvėje.

Lauko orui patekti į patalpas gali būti įrengiama ir priverstinė mechaninė ventiliacija, kai oras tiekiamas ir šalinamas iš patalpų priverstinai, ventiliatorių pagalba. Pagal paskirtį mechaninės vėdinimo sistemos skirstomos į:
- oro ištraukimo sistema, kuri šalina iš patalpos panaudotą orą į lauką;
- oro tiekimo sistema, kuri tiekia į patalpą iš lauko šviežią orą, jį filtruoja, pašildo (arba atšaldo)  pagal poreikį iki reikiamos patalpos temperatūros.